Ipage.com’dan Alınan Hosting Hizmetine Türkiye’den Nasıl Erişilir?

 

 

ipage-logo

 

Edit: Son incelemelerimde(01.01.2015) tarihinden beri özel bir şey yapmanıza gerek kalmadan Ipage.com hosting hizmetlerine erişebiliriniz. Bu yazı geçerliliğini artık yitirmiştir.

Ipage bir milyondan fazla müşterisi olan bir hosting firması. En iyi web hosting firmaları sıralamalarında genellikle üst sıralarda yer alır. İki yıl taahhüt ederseniz, +-2( bu aralar 1.89) dolar aylık ücretle hosting hizmeti sağlıyor. Bu hizmetin içinde özetle sınırsız trafik, sınırsız depolama alanı, sınırsız domain ekleme ve sınırsız veritabanı oluşturma var. Bunların aslında sınırsız olmadığını bilmeliyiz. “Sınırsız” kullanamayacağınız kadar çok demektir. Eğer bunu aşarsınız sorun yaşayabilirsiniz. Kişisel kullanım için veya orta ölçekli firmanızın sitesini host etmek için tavsiye edebilirim.

Buradan sayfasına girip inceleyin demek isterdim fakat maalesef Ipage.com’a Türkiye’den erişim yapılamıyor. Chrome ZenMate eklentisini kullanarak veya vpn hizmeti kullanarak erişebilirsiniz.

engel

Erişime engellenen sitelere baktığımda ipage’in listede olmadığını gördüm. Demek ki TİB veya mahkeme tarafından konulan herhangi bir engel yok. TTNET’i aradığımda ise bu konuyla ilgilenmediklerini belirttiler, bilgi veremediler. Forum söylentilerine göre ise TTNET ipage’in ip’sinden çok sayıda saldırı geldiği için toptan bir  engelleme yapmış.  Sonuç olarak eğer ipage.com’dan bir hosting hizmeti satın alırsanız Türkiye üzerinden bu siteye erişilemediğini göreceksiniz.

access_internet

Peki tüm engellemelere rağmen sitenizi ipage.com’da barındırabilirmisiniz? Tabiki evet. Fakat bazı sorunlarınız olacak. Örneğin, yönetici panelinize Türkiye’den giriş yapamayacaksınız, satın alma işlemi yapamayacaksınız. Bunlar için Chrome ZenMate eklentisi veya vpn kullanmak zorunda kalacaksınız. İşin iyi olan tarafı sitenizi bir kez kurduktan sonra artık bunlara da ihtiyacınız kalmayacak. Ftp’den erişim konusunda da herhangi bir problem yok. Mail yollarken ve alırken bir sorunla karşılaşmadım.

cloudflare-logo

Gelelim ipage.com’dan aldığınız hosting hizmetini Türkiye’de erişime açmaya. Bu yöntem ilk kez burada açıklanıyor(başka deneyen görmedim) o yüzden faydalananların sitemi kaynak göstermesi benim açımdan iyi olur( göstermeseniz de çok önemli değil maksat faydalı olmak).  Öncelikle ayarlarınızı yapın, sitenizi oluşturun.  Sitenize yurt dışından erişim olup olmadığını test edin. Site sağlıklı çalışlıyorsa artık sihirli dokunuşa geçebiliriz. CloudFlare hesabı açın, kullanımını buraya yazmayı gereksiz gördüm. Çünkü çok fazla kişi açıklamış.  Orada size verilen nameserver’ları domainizin nameserverları ile değiştirin. Artık CloudFlare üzerinden sitenize bağlanılacak. Sitenize Türkiye’den de giriş yapılabilecek. Son olarak eğer tüm ayarlamaları yaptıktan sonra yine erişim problemi yaşıyorsanız CloudFlare ayarlarından “Pause CloudFlare” seçeneğine tıklayarak erişime açmayı deneyebilirsiniz.

cloudflare

 

 

“Ipage.com’dan Alınan Hosting Hizmetine Türkiye’den Nasıl Erişilir?” için 2 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.