Bilişim Haftası ’12 Anketi

Bilişim haftası etkinlikleri ve Tübitak gezimiz sona erdi. Biz de kulüp olarak, öğrenci memnuniyeti ölçmek için, Kulüp Danışmanımız Burhan Selçuk’un tavsiyesiyle anket hazırladık. Hem Tübitak gezisi için hem de Bilişim Haftası etkinlikleri için bu anketleri Facebook sayfamızda yayınladık. Tübitak gezisi anketinden pek bahsetmeyeceğim çünkü otobüsün durumu(eskilik) ve şoförlerin davranışı dışında kötü geri dönüş almadık. Bu bizim için mutluluk verici bir sonuç. Zaten şoförler ve otobüs okul tarafından ayarlanmıştı. Bunlar bizim dışımızda gelişen olaylardı.

Bilişim Haftası Etkinliklerine gelecek olursak. Öncelikle katılımcıların durumu ve bizle ilgili olan kısımlardan bahsetmekte fayda var. Ankete katılanların çoğu, etkinliğe başından sonuna katılanlardan oluşmakta. “Organizasyonu yeterli buluyor musunuz?” sorusuna katılımcıların %61 evet, %23 daha iyisi yapılabilirdi,%7’si kısmen yeterli, %9’u ise yetersiz, şeklinde cevap vermiş. “Beklentilerinizi karşıladı mı?” sorusuna ise %91 evet ve yakın cevaplar, %9 ise karşılamadı cevabını vermiş. Görevlilerin davranışları ise %91 iyi olarak belirlenmiş fakat %9’luk kesim cevap vermemiş. Bilişim haftası için,  katılımcılar, daha fazla etkinlik yapılması, eşantiyon dağıtımı, sertifika verilmesi gibi tavsiyeler vermişler.

Gelelim konuşmacılarımıza, tüm konuşmacılarımız çok beğenilmiş fakat birbirine en yakın oy alan ve beğenilen konuşmacılar Doruk FİŞEK ve Harun ŞEKER. Harun ŞEKER bir puan farkla Bilişim Haftamızın en beğenilen konuşmacısı oluyor. Kendisine sunumu için ne kadar teşekkür etsek az.

Ankette hep güzel şeyler yazılmamış. Sayıları çok az da olsa, etkinlik için az emek harcanıldığını, kötü ve amatörce olduğunu düşünenler de bulunmakta. Kötü olduğuna katılmamakla birlikte, amatör olduğuna katılıyor ve destekliyorum. Umarım hep amatör kalır etkinliğimiz. Çünkü amatör latince amare’den gelir o da  şiddetli sevmek demektir. Hatta eskiden amator İtalyanca’da aşık olan manasına geliyor. Nihayetinde, işbu nedenle, amatör olduğumuzu söylüyor ve öyle kalmamız gerektiğini savunuyorum.

Bizim dinamomuz yapıcı eleştiri ve tavsiyelerdir. Bu yüzden yapacağımız etkinliklerde, yapılan eleştiri ve tavsiyeler dikkate alınacaktır. Ankete katılan az sayıda öğrenciye görüşlerini bizimle paylaştıkları için teşekkür ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.