Jflap Türkçe Kaynak

Otomata Teorisi dersinde Jflap üzerinde pratik yapmamız gerekiyordu. Fakat programın nasıl kullanılacağıyla ilgili Türkçe kaynak sıkıntısı vardı. Hocamız odev olarak Jflap kullanım klavuzu yapmamızı istedi. Ben de birebir çeviri yerine her konu başlığı altında ne anlatılmak istenmişse teker teker deneyip, çeviriden çok da ayrılmadan toplam 255 sayfalık bir klavuz hazırladım.

Klavuz sadece Jflap değil aslında, Otomata Teoriyle ilgili aşağı yukarı tüm konuları kapsıyor. Otomata ile ilgili örnekleri bir program üzerinde denemenin daha öğretici olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden Otomata çalışırken klavuzdan faydalanmanız çok büyük yarar sağlayacaktır. Bu çalışma için sadece “Jflap Kullanım Klavuzu” değil, esasında “Jflap ile Otomata Teorisi” demek daha doğru olur. Jflap CC lisanslı bir program olduğu için hiçbir ücret ödemeden bu programı kullanabilirsiniz. Otomata Teori, konularını anlamanızda büyük yardımı olacaktır.

Klavuza emek harcadığım için blog’umda parça parça paylaşmak istiyordum fakat daha sonra insanların ellerinde derli toplu bir kaynak olması için toplu halde  bu yazının sonundaki linkte paylaşıyorum.

Her türlü bilgi ve düzeltme için mail atabilirsiniz. Umarım faydalı olur.

Edit: Kitap çalışmalarımızdan dolayı kullanım klavuzu kaldırmak zorunda kaldım. Öğrenci olarak faydalanmak istiyorsanız sadece mail atmanız yeterli.

JFLAP KULLANIM KLAVUZU

“Jflap Türkçe Kaynak” için 2 yanıt

  1. Merhaba ben JFLAP programı ile ilgili bütünleşik bir proje yapmam gerekiyor ama JFLAP programını ne denediysem açamadım bana kullandığınız dosyaları atabilir misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.